Sort by

tylermitchell has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
18
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
29
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Promise

The Promise

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★
Edit this entry  
20
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Passing Summer

Passing Summer

2001
×
★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Edit this entry