• The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Marry Me

  • Be My Guest

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

  • Clifford the Big Red Dog

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Last Duel

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • As Remembered

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Compartment No. 6

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Denigration of Carl Skiln

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Law Fraud

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

  • WandaVision

  • Nine Lives: Part 1

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Number Games

  • Night of Thieves

  • The Empty Man

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Electric Jesus

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Containment

  • Rhubarb

  • My Brother's Keeper

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½