Sort by

Tyler has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
Edit this entry  
25
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
Edit this entry  
25
Starman

Starman

1984
×
Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Edit this entry  
23
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
Edit this entry  
22
Be My Guest

Be My Guest

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
16
California Split

California Split

1974
×
Edit this entry  
15
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
04
Late Spring

Late Spring

1949
×
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
28
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
Edit this entry  
24
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
Read the review Edit this entry  
10
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
09
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
Edit this entry  
06
The War Game

The War Game

1966
×
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
04
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
As Remembered

As Remembered

2021
×
Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
Edit this entry  
29
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
24
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Edit this entry  
24
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
23
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry