• Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Memory

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Gold

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • The Misfits

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★