Sort by

Tyler has logged 299 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry