Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry