tyller97 has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Edit this entry  
19
Chinatown

Chinatown

1974
×
Edit this entry  
08
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Flower

Flower

2017
×
Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
11
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
09
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read prior review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
13
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Black Godfather

The Black Godfather

2019
×
Edit this entry  
28
White Boy

White Boy

2017
×
Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★
Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Edit this entry  
02
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry