• The Boss Baby: Family Business

  • My Way

    ★★★★★

  • The Imperfection

    ★★★★★

  • medicament

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Remote Conundrum

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Stealing Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • The Missing Pizza

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Selfie Dad

    ★★★★

  • A Short Film About Masturbation

    ★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Cuties

    ½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ½

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★★

  • Jexi

    ★★★½

  • Madness in the Method

  • Zeroville

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • My Alien Girlfriend

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • 801

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Yesterday

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Amy Schumer: Growing

    ½

  • Five Feet Apart

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★½

  • Get Duked!

    ★★★★½

  • Captain Marvel