Tylot has logged 60 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Time

High Time

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Love Came Back

My Love Came Back

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
medicament

medicament

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Saturday Night Kid

The Saturday Night Kid

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Platinum Blonde

Platinum Blonde

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombie High

Zombie High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bacon Grabbers

Bacon Grabbers

1929
×
★★½
Edit this entry  
17
Double Whoopee

Double Whoopee

1929
×
★★★½
Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daisies

Daisies

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry