• Frog Kingdom

  • Moshi Monsters: The Movie

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

  • Oldboy

  • Thor: The Dark World

  • Ender's Game

  • Saving Mr. Banks

  • Delivery Man

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

  • Shrek the Musical

    ★½

  • What If

  • Jobs

    ★★

  • In a World...

  • The Smurfs 2

  • The Canyons

    ★★½

  • Don Jon

  • The To Do List

  • Turbo

  • Sharknado

  • Grown Ups 2

  • The World's End

  • The Internship

  • This Is the End

  • Epic

  • Mr. Hockey: The Gordie Howe Story

    ★★

  • Iron Man 3

  • 21 & Over

  • The Spectacular Now

  • Movie 43

    ★★★

  • This Is 40

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Nativity 2: Danger in the Manger!

  • Hitchcock

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania

  • The Odd Life of Timothy Green

  • The Campaign

    ★★★½

  • FRED 3: Camp Fred

  • The Watch

  • The Dark Knight Rises

  • Ice Age: Continental Drift

  • Brave

  • Foodfight!

  • That's My Boy

  • The Dictator

    ★★★½

  • The Five-Year Engagement

  • American Reunion

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

  • 21 Jump Street

  • Big Time Movie

    ★★½

  • White Frog

    ★★★½

  • The Lorax

  • Project X

  • Liberal Arts

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • The Sitter

  • Jack and Jill

  • A Very Harold & Kumar Christmas

  • The Muppets

    ★★★★

  • Tower Heist

  • The Adventures of Tintin

  • Fred 2: Night of the Living Fred

  • My Week with Marilyn

    ★★★★

  • Footloose

  • What's Your Number?

    ★★½

  • Top Cat: The Movie

  • Goon

  • The Inbetweeners Movie

    ★★★★

  • 30 Minutes or Less

  • The Change-Up