tyty mik has logged 15 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Trekkies

Trekkies

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
Read prior review Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry