Sort by

tyty mik has logged 18 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cobra

Cobra

1986
×
★★
Edit this entry  
24
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tower

Tower

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry