RSS feed for Brian J. "Tyrannorabbit"

Brian J. "Tyrannorabbit" has logged 350 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Immortal

Immortal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pistol Whipped

Pistol Whipped

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry