RSS feed for tysonadhy
  • Widows

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • La La Land

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Money Monster

    ★★★

  • The Boss

  • Bird

    ★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★½

  • They Came Together

    ★★½

  • Happy Christmas

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • The Normal Heart

    ★★½

  • Cold in July

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Other Woman

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • The Quiet Ones

    ★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Veronica Mars

    ★★★

  • Noah

    ★★★

  • 3 Days to Kill

    ½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Killers

    ★★★

  • That Awkward Moment

    ★★

  • Non-Stop

    ★★★

  • The Monuments Men

    ★★

  • The Raid 2

    ★★★

  • Calvary

    ★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Railway Man

    ★★½

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Dom Hemingway

    ★★½

  • Oldboy

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Ida

    ★★★★

  • Saving Mr. Banks

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Grand Piano

    ★★

  • Captain Phillips

  • August: Osage County

    ★★★

  • Le Week-End

    ★★

  • The Lunchbox

    ★★★★

  • Proxy

    ★★★½

  • Blue Caprice

    ★★★

  • Joe

    ★★★

  • Afflicted

    ★★★

  • Oculus

    ★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • The Double

    ★★★

  • Hateship Loveship

    ★★★

  • Enough Said

    ★★★★

  • Bad Words

    ★★★★

  • Locke

    ★★★½

  • Rush

    ★★★★

  • The Zero Theorem

    ★½

  • The Sacrament

    ★★

  • Philomena

    ★★★★

  • Prisoners

  • Labor Day

    ★★