Ty has logged 15 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man Made

Man Made

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
White Rabbit

White Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry