Sort by

Kyle has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flower Boy: A Conversation

Flower Boy: A Conversation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Action Point

Action Point

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry