• The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Rebecca

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Marvel's The Defenders

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★