Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rings

Rings

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Marauders

Marauders

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Edit this entry  
09
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Site Delta

Black Site Delta

2017
×
★½
Edit this entry  
08
The Black Room

The Black Room

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
XX

XX

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Hypersomnia

Hypersomnia

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Secrets of Emily Blair

The Secrets of Emily Blair

2016
×
★½
Edit this entry  
28
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Satanic

Satanic

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Always Shine

Always Shine

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★★½
Edit this entry