RSS feed for robyn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★
Edit this entry  
17
Fortress of Amerikkka

Fortress of Amerikkka

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
They Call Me Macho Woman

They Call Me Macho Woman

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
9/11 A Tale of Two Towers

9/11 A Tale of Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lift

The Lift

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucas

Lucas

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Striptease

Striptease

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless Nights: Revisiting the Slumber Party Massacres

Sleepless Nights: Revisiting the Slumber Party Massacres

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Missing Mom

Missing Mom

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Confessions of a Serial Killer

Confessions of a Serial Killer

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
To Catch a Killer

To Catch a Killer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Goat

Goat

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Skullduggery

Skullduggery

1983
×
★½
Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
29
Titanic 2

Titanic 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Crowned and Dangerous

Crowned and Dangerous

1997
×
★★
Edit this entry  
28
Karla

Karla

2006
×
Edit this entry  
28
Class of 1999 II - The Substitute

Class of 1999 II - The Substitute

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry