RSS feed for robyn

robyn has logged 266 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Be

How to Be

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yobi, The Five-Tailed Fox

Yobi, The Five-Tailed Fox

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manson, My Name Is Evil

Manson, My Name Is Evil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hole

The Hole

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry