RSS feed for robyn

robyn has logged 725 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alraune

Alraune

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

Les Misérables in Concert - The 25th Anniversary

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home

Home

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prince: A Purple Reign

Prince: A Purple Reign

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmanuelle: A Hard Look

Emmanuelle: A Hard Look

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Saga: Going the Distance

The Rocky Saga: Going the Distance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Galaxy Britain Built

The Galaxy Britain Built

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diamonds To Dust

Diamonds To Dust

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devil May Call

Devil May Call

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Northern Soul

Northern Soul

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krull

Krull

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Santa

Saving Santa

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV: The American Punch

Rocky IV: The American Punch

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry