RSS feed for robyn

robyn has logged 34 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Want You Inside Me

I Want You Inside Me

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Get Me

You Get Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Storm

Ghost Storm

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
American Anarchist

American Anarchist

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Stone Roses: Made of Stone

The Stone Roses: Made of Stone

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vicki

Vicki

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chilling

The Chilling

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Monolith

Monolith

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Open House

Open House

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Curse III: Blood Sacrifice

Curse III: Blood Sacrifice

1991
×
Read the review Edit this entry  
16
Dream House

Dream House

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curse

The Curse

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Bot

Hot Bot

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Clown

Clown

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullies

Bullies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venus Descending

Venus Descending

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry