Sort by

Edwin has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Man from the Sea

The Man from the Sea

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Merantau

Merantau

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Folklore: A Mother's Love

Folklore: A Mother's Love

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Aruna & Her Palate

Aruna & Her Palate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kulari Ke Pantai

Kulari Ke Pantai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Do You Trust this Computer?

Do You Trust this Computer?

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hoax

Hoax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry