• Silent Hill

    ★★★

  • Coyote Ugly

  • The Night Porter

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Rocky V

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ½

  • The Bling Ring

    ★★★★★

  • Strictly Ballroom

    ★★★★

  • The Gingerdead Man

    ★★★

  • Quiz Show

    ★★★★★

  • eXistenZ

    ★★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • Xanadu

    ★★★★★

  • Closer

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★