• Again Once Again

    ★★★½

  • Last Night I Saw You Smiling

    ★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★½

  • The Beast in the Jungle

    ★★½

  • Alva

    ★★★

  • While We Are Here

    ★★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • Mute Fire

    ★★★

  • Thirty

    ★★★★

  • Story of My Name

    ★★★½

  • Domains

    ★★★★½

  • No Data Plan

    ★★★½

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

    ★★★

  • Drawn from Dreams

    ★★½

  • By a Hair

    ★★★

  • Obatala Film

    ★★★

  • Distancing

    ★★★½

  • Now, at Last!

    ★★★½

  • Horse Wrangler

    ★★★

  • Umbrella Diaries: The First Umbrella

    ★★★½

  • Rent a Friend

    ★★★

  • Still Human

    ★★½

  • Vever (For Barbara)

    ★★★½

  • music from the edge of the allegheny plateau

    ★★★

  • Three Husbands

    ★★½

  • Homestay

    ★★

  • The Marshal's Two Executions

    ★★★½

  • Earth

    ★★★

  • Around the World When You Were My Age

    ★★★★

  • Sobre cosas que me han pasado

    ★★½

  • Titixe

    ★★★

  • House of My Fathers

    ★★★

  • Demonic

    ★★½

  • The Evil Eye

    ★★

  • Aurora

    ★★★

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

    ★★½

  • Nakorn-Sawan

    ★★½

  • La Cartographe

    ★★½

  • One Nation, One King

    ★★½

  • The Glamorous Boys of Tang

    ★★★

  • Camp on the Wind’s Road

    ★★★

  • The Air of the Earth in Your Lungs

    ★★½

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

    ★★★

  • The Imminent Immanent

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • 1986 Summer

    ★★★½

  • Ada Kaleh

    ★★★½

  • My Boy

    ★★★

  • Your Face

    ★★★½

  • Jessica Forever

    ★★★

  • Edge of the Knife

    ★★½

  • The Third Wife

    ★★★

  • Blue

    ★★★½

  • Manta Ray

    ★★★

  • Memories of My Body

    ★★½

  • Shadow

    ★★★

  • As I Lay Dying

    ★★

  • You Have the Night

    ★★★★

  • Introduzione all'oscuro

    ★★★

  • The Man Who Surprised Everyone

    ★★½

  • The River

    ★★★½

  • School's Out

    ★★½

  • Sunny: Our Hearts Beat Together

    ★★½

  • Deva

    ★★★½

  • Patision Avenue

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Long Way Home

    ★★½

  • We Are Thankful

    ★★½

  • Faust

    ★★★½

  • Last Year When the Train Passed By

    ★★★½

  • Lunar-Orbit Rendezvous

    ★★

  • Trot

    ★★★½