Sort by

abbie has logged 68 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry