Sort by

madie has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titus

Titus

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry