Sort by

madie has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Gothika

Gothika

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frenemies

Frenemies

2012
×
★½
Edit this entry  
20
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
06
Gina Yashere: Laughing To America

Gina Yashere: Laughing To America

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry