• Army of the Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Antebellum

  • Tenet

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • You Should Have Left

    ★½

  • Good Boy

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Making Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★½

  • Cheer

    ★★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ½

  • It Chapter Two

    ★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Art of Racing in the Rain

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • I Lost My Body

  • Buffaloed

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Booksmart

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Perfection

    ½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Cam

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Set It Up

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story