Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Keeper of the Flame

Keeper of the Flame

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spooky House

Spooky House

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sickhouse

The Sickhouse

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry