ugly_hag has logged 127 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spooky House

Spooky House

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sickhouse

The Sickhouse

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry