ugly_hag has logged 19 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Becoming

Becoming

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry