RSS feed for Rich

Rich has logged 416 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Is True

All Is True

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Marriage

The Marriage

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Newly Single

Newly Single

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
All the Devil's Men

All the Devil's Men

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cola de Mono

Cola de Mono

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Rainbow Bridge Motel

The Rainbow Bridge Motel

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Siberia

Siberia

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★
Edit this entry