Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Forgotten
password
?
×
Search:
Rich Cline
Activity
Activity
Films
Diary
Reviews
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Rich
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
Rich’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Prime Video
Prime Video (subscription)
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
Hulu (subscription)
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
2018
All time
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Rich has
logged 45 entries for films during August 2018.
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Aug
2018
31
Crazy Rich Asians
2018
×
★★★★
Edit this entry
31
An Actor Prepares
2018
×
★★★½
Edit this entry
30
King of Thieves
2018
×
★★½
Edit this entry
29
A Simple Favor
2018
×
★★★★
Edit this entry
28
George Michael: Freedom
2017
×
★★★★
Edit this entry
28
American Circumcision
2017
×
★★★½
Edit this entry
27
The Happytime Murders
2018
×
★★½
Edit this entry
27
Action Point
2018
×
★★½
Edit this entry
26
The Year I Lost My Mind
2017
×
★★★
Edit this entry
26
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot
2018
×
★★★★
Edit this entry
25
Upgrade
2018
×
★★★
Edit this entry
25
Boar
2017
×
★★★½
Edit this entry
24
Climax
2018
×
★★★★
Edit this entry
24
The Cleaning Lady
2018
×
★★½
Edit this entry
23
Puzzle
2018
×
★★★½
Edit this entry
21
Dogman
2018
×
★★★★
Edit this entry
20
I am Vengeance
2018
×
★★★
Edit this entry
20
The Last Sharknado: It's About Time
2018
×
★★★
Edit this entry
20
Yardie
2018
×
★★★
Edit this entry
19
Hot to Trot
2017
×
★★★★
Edit this entry
17
Hairspray
1988
×
★★★★
Edit this entry
16
Revenge
2015
×
★★★★
Edit this entry
15
Memoir of War
2017
×
★★★★
Edit this entry
14
Black '47
2018
×
★★★★
Edit this entry
14
The Festival
2018
×
★½
Edit this entry
13
Nureyev: An Orgy Of One
2018
×
★★½
Edit this entry
13
Bad Samaritan
2018
×
★★★
Edit this entry
12
We the Animals
2018
×
★★★★★
Edit this entry
12
Christopher Robin
2018
×
★★★½
Edit this entry
10
Billionaire Boys Club
2018
×
★★★
Edit this entry
09
Redcon-1
2018
×
★★
Edit this entry
09
Paths
2017
×
★★★★
Edit this entry
08
The Captain
2017
×
★★★★
Edit this entry
07
BlacKkKlansman
2018
×
★★★★★
Edit this entry
07
BlacKkKlansman
2018
×
★★★★★
Edit this entry
07
The Meg
2018
×
★★★
Edit this entry
06
Making a Killing
2018
×
★★★★
Edit this entry
06
The Darkest Minds
2018
×
★★
Edit this entry
05
Under the Tree
2017
×
★★★★
Edit this entry
04
Sgt. Stubby: An American Hero
2018
×
★★★★
Edit this entry
02
The Guardians
2017
×
★★★★
Edit this entry
02
Tides
2017
×
★★★½
Edit this entry
02
The King
2017
×
★★★★
Edit this entry
01
Mirai
2018
×
★★★★
Edit this entry
01
Sicilian Ghost Story
2017
×
★★★★
Edit this entry