Sort by
  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Azzurri: Road to Wembley

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Another Round

    ★★

  • Tenet

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Ava

    ½

  • Extraction

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dracula

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Rat

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • All or Nothing: Manchester City

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ½

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Traveler's Longing to Pray

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★½