Sort by
  • No One Will Save You

    ★★★

  • Love at First Sight

    ★★★

  • A Time Called You

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Mask Girl

    ★★★½

  • Moving

    ★★★★★

  • Not Others

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Celebrity

    ★★★½

  • The Dive

    ★★

  • Insidious: The Red Door

  • Revenant

    ★★★★½

  • Secret Invasion

    ★★★

  • Lies Hidden in My Garden

    ★★★½

  • See You in My 19th Life

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Take Care of Maya

    ★★★★

  • The Childe

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • One Day Off

    ★★★★

  • The Boogeyman

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • My Perfect Stranger

    ★★★½

  • Love & Death

    ★★★½

  • The Good Bad Mother

    ★★★½

  • Dead Ringers

    ★★★½

  • Dream

    ★★★

  • Doctor Cha

    ★★★★

  • Killing Romance

    ★★★½

  • Queenmaker

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Hunger

    ★★★½

  • Duty After School

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Swarm

    ★★★★

  • Soulmate

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • In the Name of God: A Holy Betrayal

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Blood Curse

    ★★★★

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Reality

    ★★★½

  • Kill Boksoon

    ★★★★

  • Unlocked

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Love to Hate You

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★★

  • Dear David

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Shortcomings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★½

  • Crash Course in Romance

    ★★★½

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★★

  • The Glory

    ★★★★★