Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
River of Desire

River of Desire

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hatcher

The Hatcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Other Widow

The Other Widow

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wastetown

The Wastetown

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Vesper

Vesper

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Karaoke

Karaoke

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wake Me

Wake Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ducks, an Urban Legend

Ducks, an Urban Legend

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Thousand Numbered Pieces

Three Thousand Numbered Pieces

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
In Bed

In Bed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pelican

Pelican

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
World War III

World War III

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
For My Country

For My Country

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Until Tomorrow

Until Tomorrow

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
One Year, One Night

One Year, One Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Nightsiren

Nightsiren

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sitting Duck

The Sitting Duck

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Walk Up

Walk Up

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Novelist’s Film

The Novelist’s Film

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alma Viva

Alma Viva

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Water

The Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Family Dinner

Family Dinner

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leonora addio

Leonora addio

2022
×
★★
Edit this entry  
12
La Jauría

La Jauría

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Venus

Venus

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blood Flower

Blood Flower

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Monica

Monica

2022
×
★★½
Edit this entry