Valeri has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Archive

Archive

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
★★
Edit this entry  
17
New Order

New Order

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
Edit this entry  
15
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Ties

The Ties

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Surge

Surge

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ghosts

Ghosts

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thou Shalt Not Hate

Thou Shalt Not Hate

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wasteland

The Wasteland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry