Valeri has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Costa Brava, Lebanon

Costa Brava, Lebanon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mayday

Mayday

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Land

Land

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Small Body

Small Body

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Feathers

Feathers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shepherd

Shepherd

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Corsican Summer

A Corsican Summer

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Banquet

A Banquet

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Erasing Frank

Erasing Frank

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
01
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry