• Dumbo

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Serial (Bad) Weddings 2

  • Official Secrets

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Buddy

    ★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Conductor

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★½

  • Nothing to Hide

    ★★

  • Belleville Cop

    ½

  • Wad: surviving on the border of water and land

    ★★

  • Remi, Nobody's Boy

    ★★

  • The Purity of Vengeance

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Night School

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Brian Banks

    ★★

  • Catacombe

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Shadow

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The White Crow

    ★★

  • Free Solo

    ★★★

  • Destroyer

    ★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Real Love

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mile 22

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★