• The Equalizer 2

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ideal Home

    ★★

  • Funan

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Whitney

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Sir

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Sink or Swim

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Book Club

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • McQueen

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Resistance Banker

    ★★

  • Eva

  • Wild Amsterdam

    ★★

  • Mary Magdalene

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • Tully

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • RBG

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★

  • Colette

    ★★★

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

    ★★½

  • Early Man

    ★★

  • The Game Changers

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Cleaners

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Taal is zeg maar echt mijn ding

    ★★

  • Family Is Family

    ★★★

  • 12 Strong

    ★½

  • Normandy Nude

    ★★

  • The Commuter

    ★★½

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Pottersville

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Finding Your Feet

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Knock

    ★★★