Mike has logged 34 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annie

Annie

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tales from Muppetland: The Frog Prince

Tales from Muppetland: The Frog Prince

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell & Back

Hell & Back

2015
×
½
Read the review Edit this entry