Mike has logged 42 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Paradox

Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tau

Tau

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gleason

Gleason

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry