• Sebastian and Jonas Leaving the Party

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • After

  • Hellboy

    ★★

  • The Void - An Avant-Garde Odyssey

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★