Parker has logged 51 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guru of Go

Guru of Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Malibu Bikini Shop

The Malibu Bikini Shop

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Nowitzki: The Perfect Shot

Nowitzki: The Perfect Shot

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kink

Kink

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
V

V

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Caligula: 1400 Days of Terror

Caligula: 1400 Days of Terror

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kobe Bryant's Muse

Kobe Bryant's Muse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beer Money

Beer Money

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out There

Out There

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reality Show

Reality Show

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ari Gold is Back

Ari Gold is Back

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Superstar

Superstar

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ali

Ali

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Guy Thing

A Guy Thing

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
1408

1408

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Round Trip to Heaven

Round Trip to Heaven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Saucer-Men

Invasion of the Saucer-Men

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry