Sort by

Parker has logged 461 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pickman

Pickman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Class Act

Class Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Santa Claus Switch

The Great Santa Claus Switch

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seeds

Seeds

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arthur

Arthur

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Congo

Congo

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Dangerous Place

A Dangerous Place

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Silver Bullets

Silver Bullets

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Can We Take a Joke?

Can We Take a Joke?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pick It Up!: Ska in the '90s

Pick It Up!: Ska in the '90s

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invaders

Invaders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry