Sort by

Parker has logged 35 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
North Dallas Forty

North Dallas Forty

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Manson: 40 Years Later

Manson: 40 Years Later

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Singles

Singles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Delta Pi

Delta Pi

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Strip Club Massacre

Strip Club Massacre

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Tyson

Tyson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
666: Devilish Charm

666: Devilish Charm

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beach Massacre at Kill Devil Hills

Beach Massacre at Kill Devil Hills

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Midget Zombie Takeover

Midget Zombie Takeover

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RoboDoc

RoboDoc

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Escort

The Escort

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Styx - Return to Paradise

Styx - Return to Paradise

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry