Sort by

Parker has logged 47 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fred 2: Night of the Living Fred

Fred 2: Night of the Living Fred

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suburban Commando

Suburban Commando

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Movie Madness

National Lampoon's Movie Madness

1982
×
Read the review Edit this entry  
25
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
½
Read prior review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Official Denial

Official Denial

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jiminy Glick in Lalawood

Jiminy Glick in Lalawood

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
JFK

JFK

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Damnation Alley

Damnation Alley

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Day the World Ended

Day the World Ended

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
2020 Texas Gladiators

2020 Texas Gladiators

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Chucky's Family Vacation

Chucky's Family Vacation

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Left Behind II: Tribulation Force

Left Behind II: Tribulation Force

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tex and the Lord of the Deep

Tex and the Lord of the Deep

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Matango

Matango

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Daze

Space Daze

2005
×
Read the review Edit this entry