• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • WandaVision

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Concealed Carry

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★★

  • Shazam!

  • The Dirt

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • A Madea Family Funeral

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Glass

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Billionaire Boys Club

    ★★★½

  • Gotti

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Shot Caller

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Us and Them

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★★

  • Patriots Day

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½