carla has logged 359 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Lovers

Our Lovers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
My Perfect Romance

My Perfect Romance

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry